Connect with us

Eurohoops League News

Eurohoops League: Μεγάλο ντέρμπι ΦΑΔΕΡΣ-STARKS, αγωνία για την πρόκριση! (video)

Σε ένα από τα μεγαλύτερα ντέρμπι του πρώτου γύρου των πλει οφ στη Eurohoops League, οι ΦΑΔΕΡΣ κοντραρίστηκαν με τους STARKS προσφέροντας θέαμα, πάθος και…αγωνία για την πρόκριση.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο αρχικά, με τις δυο ομάδες να κάνουν το παιχνίδι τους και να έχουν ρυθμό στην επίθεση. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι STARKS έσφιξαν την άμυνα και πήραν ένα μικρό προβάδισμα, το οποίο όμως εξανεμίστηκε στην τρίτη περίοδο με τους ΦΑΔΕΡΣ να ανεβάζουν την απόδοσή τους σε άμυνα και επίθεση.

Δείτε εδώ τα αναλυτικά στατιστικά των παικτών στον αγώνα

Τελικά το τελικό σκορ έγραψε 51-53 υπέρ των ΣΤΑΡΚΣ, με τις δυο ομάδες να περιμένουν τον επαναληπτικό για να δούμε ποιος θα καταφέρει να πάρει την πρόκριση!