Connect with us

Eurohoops League News

Eurohoops League: ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ παιχνίδι και πρόκριση στο νήμα για τους STARKS απέναντι στους ΦΑΔΕΡΣ! (video)

Μια μοναδική μπασκετική μονομαχία μας προσέφεραν για ακόμα ένα παιχνίδι STARKS και ΦΑΔΕΡΣ, με τους πρώτους να παίρνουν οριακά την πρόκριση με 93-92!

Και οι δυο ομάδες τα έδωσαν όλα στο παρκέ, παίζοντας με πάθος, ένταση και βγάζοντας σπουδαίες φάσεις στην επίθεση. Ο πρώτος αγώνας (51-53 υπέρ των STARKS) είχε αφήσει ορθάνοιχτους τους λογαριασμούς και η αγωνία ήταν στο κόκκινο από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Οι ΦΑΔΕΡΣ ήταν απολαυστικοί στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έκλεισαν με προβάδισμα πρόκρισης (47-41), διαβάζοντας εξαιρετικά την αντίπαλη άμυνα.

Δείτε εδώ τα αναλυτικά στατιστικά των παικτών στον αγώνα

Στο δεύτερο μέρος το ντέρμπι συνεχίστηκε, με τους STARKS να βρίσκονται στο -6 3 λεπτά πριν το τέλος και τους ΦΑΔΕΡΣ να έχουν το πάνω χέρι! Ένα μεγάλο τρίποντο του Βλαχονάτσιου και ένα γκολ-φάουλ του Κανελλόπουλου στο τελευταίο λεπτό έδωσαν σκορ πρόκρισης στους STARKS, με τους ΦΑΔΕΡΣ να έχουν την ευκαιρία να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση, όμως το τρίποντο του Αλεξόπουλου στο τελευταίο δευτερόλεπτο δεν κατέληξε στο στόχο.

Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες για τα υπέροχα παιχνίδια!