Connect with us

Eurohoops League News

Eurohoops League: MIRACOLO…όνομα και πράγμα με επική ανατροπή! (video)

Ένα ανεπανάληπτο παιχνίδι μας χάρισαν οι STARKS και MIRACOLO στο Eurohoops Dome!

Οι STARKS μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και εκμεταλλέυτηκαν όλα τα λάθη των αντιπάλων τους για να χτίσουν μια πολύ καλή διαφορά (40-20 σκορ ημιχρόνου).

Και ενώ όλα έδειχναν πως οι STARKS θα πάρουν τη νίκη εύκολα ή δύσκολα, ο Γριβέας και η παρέα του είχαν διαφορετική άποψη!

Με ένα μυθικό κρεσέντο έξω από τη γραμμή των 6,75, ο παίκτης της MIRACOLO άρχισε να εκτελεί ασταμάτητα τους STARKS, συνεπαίρνοντας και τους συμπαίκτες του και οδηγώντας το παιχνίδι σε φινάλε θρίλερ!

Δείτε εδώ τα αναλυτικά στατιστικά των παικτών στον αγώνα

Με ακόμα ένα τεράστιο τρίποντο στο τελευταίο λεπτό, ο Γριβέας διαμόρφωσε το 56-59, ενώ οι STARKS αστόχησαν στη συνέχεια στο τελευταίο σουτ με τη MIRACOLO να πανηγυρίζει μια τεράστια νίκη.