Connect with us

Eurohoops Summer League News

Eurohoops Summer League: Πρόκριση στον τελικό για τους…”Fantastic 4″ Crispy Cream! (video)

Σε ένα συναρπαστικό ημιτελικό που τα είχε όλα, οι Crispy Cream επικράτησαν με 62-47 των Flying Circus και προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό!

Η Crispy Cream παρατάχθηκε και πάλι με μόλις μια πεντάδα διαθέσιμη στον αγώνα και αυτή αποδείχθηκε υπεραρκετή για να πάρει μια μεγάλη διαφορά ασφαλείας στο ημίχρονο (39-19).

Η Crispy Cream εκμεταλλεύτηκε την ταχύτητά της, τους αυτοματισμούς και την τρομερή ενέργεια σε άμυνα και επίθεση, την ώρα που η Flying Circus δε μπορούσε να ακολουθήσει το ρυθμό.

Δείτε εδώ τα αναλυτικά στατιστικά των παικτών στον αγώνα

Οι ισορροπίες άλλαξαν στην τρίτη περίοδο, όταν ένας τραυματισμός άφησε την Crispy Cream με 4 παίκτες στο παρκέ και οι Flying Circus ξεκίνησαν την αντεπίθεση, χωρίς όμως να έχουν καθαρό μυαλό και υπομονή για να ολοκληρώσουν την ολική ανατροπή.