Connect with us

Eurohoops Summer League News

Summer League: Συγκλονιστικό παιχνίδι και πρόκριση στην παράταση για τον ΣΑΣΜ απέναντι στη Phoenix!(video)

Έναν πρόωρο τελικό μας επιφύλασσε το πρώτο νοκ άουτ παιχνίδι της Eurohoops Summer League.

Ο ΣΑΣΜ αντιμετώπισε τη Phoenix, με τον αγώνα να είναι το απόλυτο ντέρμπι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. “Ατσαλένιες” άμυνες, μάχες σε κάθε διεκδίκηση, πολλά φάουλ και μεγάλα καλάθια συνέθεσαν το μοτίβο του συναρπαστικού παιχνιδιού, το οποίο έκρινε την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Δείτε εδώ τα αναλυτικά στατιστικά των παικτών στον αγώνα

Η Phoenix βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στην τελευταία περίοδο, αλλά με ένα κρεσέντο του εξαιρετικού Δακούτρου, ισοφάρισε σε 58-58 με δυο εύστοχες βολές 2 δεύτερα πριν από το τέλος.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, ο ΣΑΣΜ είχε περισσότερη ενέργεια και…παίκτες (4 παίκτες της Phoenix είχαν αποβληθεί με 5 φάουλ) και πήρε τη νίκη πρόκριση. Από τους νικητές ξεχώρισε η απόδοση του Κάβουρα, ο οποίος κράτησε όρθια την ομάδα σε πολλά σημεία του αγώνα, με προσωπικά καλάθια.